Pokaiņu mežs

Pokaiņu mežs

Noslēpumains Pokainu mežs jau ilgu laiku ir apslacināts leģendās un mītos. Tā ir ļoti īpaša un dīvaina vieta, ko daudzi uzskata par spēcīgu anomālu zonu.

Vairāki cilvēki, kas apmeklēja mežu, saka, ka šeit ir senas klintis, kas izstaro ļoti spēcīgu enerģiju. Daži uzskata, ka vieta bija vienreiz un senais dziedināšanas centrs. Ir arī neticami stāsti par noslēpumainu slēpto priekšmetu zem klintis, vārti uz paralēlu pasauli, kā arī ziņojumi par noslēpumainu gaismu novērojumiem, kas medījās mežā.

Ir vairāki iemesli, kāpēc mežs ir saistīts ar neparastiem uzskatiem un aizspriedumiem.

Mežiem ir bijusi nozīmīga loma leģendās, mītos un pasakas no visas pasaules, sākot ar vēsturisko vēsturi.
Domājams, ka mežs ir spoku, dievu un monstru vai pazemes pasaule. Ilgi ticēja, ka meži bija burvju pilnas vietas; tos “apdzīvoja” dažādi mītisks dzīvi, kuriem visiem bija pārcilvēciska vara un personības, kas bieži parādās cilvēka formā.

Pokaiņu mežs, kas atrodas 80 km uz dienvidrietumiem no Rīgas, Latvija netālu no Dobeles mazpilsētas ir vieta, kur eksistē mīti, māņticība un noslēpumaini notikumi.

Stāsti par dīvainiem notikumiem mežā tika pastāstīti jau 30.gados, taču tikai 90. gadu vidum pasaulē tika iegūta lielāka ieskats par to, kādas senās noslēpumi varētu būt apslēpti starp vecajiem kokiem.

1996. gadā Ivar Viks, zinātnieks no Rīgas, apmeklēja vietu un stāstīja par savādām meteoroloģiskām anomālijām un vietējo klinšu noslēpumainajām iezīmēm, kas, šķiet, izstaro neparastu enerģiju. Drīz pēc tam Viks miris pēc nezināmas slimības pārtraukšanas un turpināja pētījumu, vēl viens Latvijas zinātnieks Jevgēnijs Sidorovs.

Jevgeņijs Sidorovs uzzināja, ka Pokainu mežā bieži apmeklē cilvēki, kas meklēja dziednieciskās spējas no senajām klintīm.

Kā Pokaiņu mežā beidzās senie ieži?

Senos laikos Pokaini Mežs tika uzskatīts par svēto vietu. Leģendas un mīti saistīja to, kā svētceļnieki no dažādām Eiropas vietām izcēlās mežā kā atbrīvošanas no grēka simbols.

Konkrētā secībā ir apmēram 30 kalnu ainavas, kas ir samontēti aptuveni 30 kalnainos, un, atklāti sakot, neviens īsti nezina, no kurienes viņi nāca. Arheologi, kuri veica rakšanas darbus uz vietas, nav atklājuši nekādus apbedījumus, tādēļ laukakmeņi ir jānovieto tur nezināmu iemeslu dēļ.

Daži vēsturnieki apgalvo, ka akmeņi tika noņemti no laukiem un to aizveda zemnieki. Citi saka, ka pils celtniecībai, kas nekad nav bijusi būvēta, bija vajadzīgi akmeņi, bet tam nav pierādījumu.
Vardarbīgi vietējie iedzīvotāji neļauj cilvēkiem ņemt klintis no svēta meža. Tiek uzskatīts par sliktu veiksmi.

Saskaņā ar citu leģendu, zem kāda no klintīm ir slēpts dīvains objekts. Objekta daba paliek noslēpums. Daži saka, ka tas ir radioaktīvs meteorīts, bet citi ir pārliecināti, ka tas ir senais kapa piemineklis. Zikkuratas kalni, kas atrodas uz kalna, sastopas četrās pasaules daļās. Ir iespējams klintis kalpoja kā kompass seniem cilvēkiem.

Pokainu mežā konstatēta temperatūras anomālija

Pokainu mežā ir baumas par temperatūras anomāliju. Cilvēki saka, ka daudzi no akmeņiem ir silti un viņiem ir dziedināšanas spējas. Dažas klintis izārstē locītavu slimības, dažus ārstē osteohondrozi un citus ginekoloģiskas slimības. Daži no akmeņiem ir arī “bīstami” un tiem ir pretējs efekts. Ja tie ir pieskāries, šie klintis rada negatīvas sekas. Dažreiz tūristus ar viņiem aizņems klintis un vēlāk nožēlosies, jo viņi kļūs par slimību vai pat nelaimes gadījumu upuriem.

Vēl viena anomālija ir pļavā, zem vecā priedes. Šīs vietas temperatūra vienmēr ir augstāka nekā vidē. Cilvēki, kuri pieredzējuši šo fenomenu, saka, ka siltums visā ķermenī izplatās zem zemes, apsildot personu pat aukstākajā laikā.

Gateway uz paralēlu pasauli un dīvainas gaismas

Cilvēki, kuri ir apmeklējuši mežu, saka, ka, stāvot kalnu virsotnēs, kas atrodas lielā attālumā viens no otra, viņi var runāt pat ar čukstām.
Tas ir ļāvis dažiem uzskatīt, ka ir paradīzes pasaulē neredzama vārteja un vidusmēra cilvēks var iegūt pārdabiskus spēkus. Kamēr citi domā, ka mežs ir melna un bīstama vieta, no kuras labāk staigāt prom.
Dažādas ierīces, pulksteņi un kompasi meža teritorijā nedarbojas pareizi, taču radiācijas deva ir normālā robežās.

Zinātnieki ir ierosinājuši, ka starojums ir cēlonis ar magnētiskās rūdas nogulsnēm. Cita iespēja ir arī pazemes gāzes emisijas un seismiskā darbība

Neredzamās gaismas ir vēl viena dīvaina, kas atrodas šajā noslēpumainā vietā. Stipru ieleja, vietne, kas atrodas arī Pokaini mežā, tiek “apmeklēta” ar dīvajām, izgaismotām bumbām, kas neredzamas ar neapbruņotu aci. Šīs mistērijas gaismas vēlāk ir redzamas fotogrāfijās.

Mūsdienās daudzi garīgi dziednieki uzskata, ka Pokainu mežs ir svēta vieta. Neatkarīgi no tā, vai tas patiešām ir senais ārstnieciskais centrs, tas nav zināms, taču tas noteikti ir dīvaina un noslēpumaina vieta.

Stāsti par Pokainu mežiem atgādina par noslēpumainajiem notikumiem Buzau kalnos, kur ir noslēpumainā drupas, stāsti par nezināmu seno rasi un pārnacionālu spēku klātbūtne šajā apgabalā. Visi aspekti, kas austi kopā, veido seno noslēpumu, ko daži cilvēki var pretoties